Prémiové bazénové riešenia, ktoré premenia váš domov na kúpele

Kedysi sme za dovolenkami cestovali nielen kvôli exotickej prírode, ale aj kvôli luxusu, ktorý sme si chceli dopriať v hotelových rezortoch, kde nechýbal veľký bazén, wellness centrum a mnohé iné výdobytky moderného oddychu.  

Doba sa však rýchlo mení a technológie sú dnes tak dostupné, že zážitky, za ktorými ste kedysi cestovali cez polovicu sveta, môžete mať dnes aj vo vlastnom dome či dvore.  

Bazény s protiprúdom, infinity bazén s napnutou hladinou alebo rôzne systémy s chrličmi vody – je len na vás, ako si zariadite vaše súkromné kúpele. Pridajte k tomu 3D povlakové izolácie, gresové či mozaikové obklady a zistíte, že s tými kúpeľami naozaj nepreháňame. 🙂 

Prejdite sa s nami svetom tých najzaujímavejších riešení, ktoré môžu už o niekoľko mesiacov zdobiť aj vašu záhradu. 

Infinity bazény – keď voda končí až na horizonte 

Ak ste už niekedy boli pri mori, iste si spomeniete na neuveriteľnú scenériu, keď pri pohľade na horizont more siaha akoby až na kraj zeme. Možno aj takýto výhľad inšpiroval dizajnérov k vytvoreniu odvážneho riešenia, tzv. infinity bazénu. Takýto typ bazéna je svojou konštrukciou vyriešený tak, že celý okraj je na úrovni hladiny. Ľudia v bazéne tak fakticky žiadny kraj bazéna nevidia. 

Toto kúzlo (alebo lepšie povedané trik) má na starosti mriežkový odtokový systém, cez ktorý voda samovoľne prepadáva, aby sa vzápätí prefiltrovaná opäť tryskami vrátila do bazéna. 

Bazén s presklenou stenou? Pokojne aj u vás doma 

Inifinity bazén ponúka mnohé možnosti, ako posunúť kúpanie na novú úroveň. Medzi tie najlukratívnejšie patrí vybudovanie bazéna na vyvýšenom mieste a zapracovanie tzv. „presklenej steny“. Ak ste už takýto bazén niekde videli, iste vás nemusíme presviedčať o tom, že ide o mimoriadne dielo. V takom prípade máte o dychberúce výhľady postarané, či ste nad hladinou alebo pod ňou. 

Keď sa povie presklená stena, ľudí často chytí obava, či sklo nemôže prasknúť a „vyliať“ ľudí na ulicu. Pojem „presklená“ je však v tomto smere trochu nesprávny, keďže pre stavbu takejto steny sa využíva predovšetkým akrylátový materiál, ktorý je z hľadiska priezračnosti podobný sklu, je však oveľa odolnejší voči nárazom a iným rizikovým faktorom. 

Aj napriek tomu vám však odporúčame, aby ste stavbu takejto vzácnej  (a teda aj nákladnej) záležitosti nenechávali na náhodu a aby ste si na ňu najali spoločnosť, ktorá vie čo robí. Ak nad podobným riešením uvažujete, ozvite sa nám, radi vám poradíme. 

Odpočinkové zóny. Pretože relax je predovšetkým o zážitkoch  

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, voda nie je ani zďaleka jedinou súčasťou kvalitného bazénového priestoru. Rovnako dôležitý je aj celkový dizajn, a to tak z pohľadu funkčnosti ako aj z pohľadu estetiky. 

Ak ste sa rozhodli mať doma naozaj prémiové riešenie, ktoré vám bude robiť radosť počas dlhých rokov, prizvite k tvorbe bazéna špecialistov. Tí vám navrhnú nielen samotný vnútorný priestor, ale prispôsobia k nemu aj vstupy, oddychové zóny, vodné trysky a doplnkové riešenia, ktoré tento priestor využijú naplno. 

Takýto prístup má aj ďalšiu výhodu – po vybudovaní bazéna bude každý ďalší zásah do tohto ekosystému technicky a finančne oveľa náročnejší. Preto je ideálne premyslieť celé prostredie hneď na začiatku a vyhnúť sa tak improvizovaným (a nezriedka veľmi kompromisným) riešeniam. 

Pri komplexnejších dielach celkový návrh a dispozičné riešenie do detailov doladíme s vašim architektom a navrhneme celok, ktorý bude odzrkadlovať všetky vaše požiadavky. 

Prémiovosť nie je o pozlátku, ale o skutočnej kvalite 

Čo je podľa vás základom pre mimoriadny zážitok z bazénového priestoru? Ak ste si tipli, že sú to materiály, trafili ste do čierneho. Dnes totiž nie je problém zohnať vizuálne napodobeniny aj tých najkvalitnejších materiálov, no takýto kompromis vám skutočný zážitok nikdy nenahradí. Nezabudnite, že sa bavíme o prostredí, ktoré je permanentne vystavené vplyvu vody, zmeny teplôt a tiež istej nevyhnutnej chémii. Takéto nároky dokážu ustáť iba tie produkty z najkvalitnejších materiálov.  

Napríklad 3D povlakové izolácie, ktoré využívame pri našich bazénoch, patria medzi to najlepšie, čo sa v tomto segmente dá použiť, a investícia je to prijateľná. Pri keramických a mozaikových obkladoch sa už nemožno baviť o akomkoľvek kompromise – bazén z týchto materiálov je ťažké porovnať s čímkoľvek. Možností prevedenia povrchu je už v štandarde nespočet, ale ak máte záujem, vieme vám ponúknuť aj materiálové skladby na mieru. Potrebujeme len poznať vašu predstavu.

Čo teda robí bazén skutočne prémiovým? 

Je to jeho cena? Určite nie. Aj drahý bazén totiž môže byť postavený nekvalitne (alebo vás môže dokonca ohrozovať). Ak chcete zainvestovať do skutočne prémiového bazéna, výsledok by mal spĺňať týchto 5 základných podmienok:  

  1. Bazén sa musí človeku páčiť (výber estetických materiálov), 
  2. musí byť bezpečný (konštrukčné riešenie a voľba vhodných materiálov v rizikových zónach), 
  3. v lete aj v zime musí byť zabezpečený voči náhodnému pádu a znečisteniu (vhodný systém zakrytia hladiny) 
  4. musí byť ekonomicky nenáročný na prevádzku (pokročilé čerpadlá a zdroje tepla) 
  5. a nemá vás zbytočne zamestnávať (kompletná automatizácia úpravy vody, samočistiace systémy aj pre stavané bazény) 

Za tie roky, čo pracujeme s bazénmi, sme sa naučili dbať na tieto pravidlá a vďaka nim máme mnohých nových klientov, ktorí k nám prišli na odporúčanie svojich známych. Ak máte záujem o stavbu bazéna, radi pomôžeme aj vám.