Ideálny materiál pre povrch bazéna? Áno, existuje! Spoznajte 3D fólie

Rozhodli ste sa, že si necháte na záhrade postaviť bazén. Oznámili ste to rodine a oni premýšľajú, čo si k bazénu oblečú a kde budú ležadlá. A vy zatiaľ riešite oveľa náročnejšie otázky – kto bude realizátorom bazéna, ako k nemu privediete vodu… alebo aký materiál použijete pre povrch bazéna, aby ste počas najbližších rokov pri pohľade naň pociťovali radosť z radosť z toho, že ste si vybrali naozaj dobre. 

Práve výber vhodného materiálu pre váš bazén a jeho správna inštalácia sú jednými z najzásadnejších rozhodnutí, ktoré vo veľkej miere ovplyvnia konečný dizajn a vlastnosti vášho „malého mora“. Ten, kto chce dosiahnuť nezameniteľný dizajn, zvyčajne uvažuje o kameni. Ten bol už oddávna používaný pre tento účel, avšak jeho nasiakavosť a komplikovaná inštalácia odrádzali množstvo záujemcov. Potom sa však objavili 3D fólie…

3D folie bazeny viking foto

Bazénový materiál budúcnosti

…a aktuálne už 3D fólie patria medzi najpokročilejšie materiály pre výstavbu bazénov. Nezriedka sa stáva, že si ich ako materiál vyberajú aj ľudia, ktorí boli pôvodne rozhodnutí pre kameň.

Jedným z dôvodov pre takýto výber je práve flexibilita tohto materiálu. 3D fólie nemajú vďaka technológii výroby v podstate žiadne rozmerové či tvarové obmedzenia. Dokážeme vám dodať štrukturovaný povrch s dizajnom rôznych druhov kameňa – dokonca aj tých najexkluzívnejších, ktoré by inak boli pre mnohých záujemcov nedostupné nielen z finančného hľadiska, ale aj z pohľadu možností použitia.

Vo svojom bazéne tak môžete mať prírodné aj studené odtiene, ktoré sú výborne kombinovateľné s klasickou aj modernou architektúrou.

3D folie bazeny viking

Prečo sú 3D fólie výnimočné?

Klienti bývajú pred prvým kontaktom s 3D fóliami opatrní. Predsa len, slovo „fólia“ je u väčšiny ľudí spojené s niečím tenkým a plastovým, čo sa ľahko roztrhne. Bazénové fólie sú však majú vlastnosti, ktoré sú na míle vzdialené od takejto predstavy.

Ide o veľmi pevný materiál, ktorý je však za správnych podmienok mimoriadne tvárny a dokáže nadobudnúť takmer akúkoľvek podobu.

A práve poddajnosť je najsilnejšou zbraňou tohto materiálu. Klasický kameň totiž disponuje vlastnosťami, ktoré ho pri stavbe bazéna v niektorých smeroch obmedzujú. 3D fólie, na druhej strane, umožňujú nadizajnovať pre bazén ploché spoje materiálov bez prelisov a výškových nerovností, ktoré sú prakticky neviditeľné, a bazén vďaka nim vyzerá mimoriadne dobre.

3D fólie odolajú času, vode aj chémii

Svojím materiálovým zložením sú 3D fólie navyše priamo prispôsobené pre použitie v trvalom kontakte s vodou. Už pri tvorbe primárneho materiálu sa myslelo na takéto podmienky, a inžinieri sa svojej úlohy zhostili naozaj precízne. Fólie tak disponujú extrémnou chemickou odolnosťou a chlór ani jemu podobné agresívne látky pre ne nepredstavujú (pri správnom dávkovaní) žiadnu výzvu.

Vďaka tomu je už len základná záruka na tesnosť materiálu 10 rokov. Bežná životnosť je 15 až 25 rokov (v závislosti od odtieňa starostlivosti). Ďalšou výhodou tohto materiálu je jeho bezproblémová opraviteľnosť a obnoviteľnosť povrchov. Tú vieme uskutočniť bez nutnosti stavebných zásahov a bez poškodenia dlažobného systému okolo bazéna.

Samočistiaci systém aj pre stavané bazény

Možnosť inštalácie samočistiaceho systému CareFree ešte viac posúva využiteľnosť tohto materiálu na novú úroveň. Donedávna bol samočistiaci systém výhradne doménou monolitných bazénov – časy sa však menia. Sme radi, že pre novú sezónu už vieme ponúknuť samočistiaci systém pre všetky druhy stavaných bazénov.

Na konci rozhoduje estetika

Všetky tieto vlastnosti predurčujú 3D fólie k tomu, aby sa stali bestsellerom na trhu s bazénmi – a naozaj sa ním aj stali.

Najväčší dôvod, pre ktorý si klienti 3D fólie volia, je však ich neprekonateľná estetická hodnota. Ak ani po prečítaní tohto článku a prezeraní fotiek neveríte, že sú na nerozoznanie od kameňa a iných materiálov, pri návšteve nášho showroomu rozptýlime aj posledné zvyšky vašich pochybností.