MENU

11 typov ako dobre spraviť bazén

15. novembra 2018

1. Správne identifikujte

Prečo chcem bazén je zároveň jednoduchá a aj náročná otázka. O tom ako má Váš bazén vyzerať rozhodujú Vaše požiadavky a požiadavky Vašej rodiny. Bazénový špecialista Vám pomôže identifikovať požiadavky na bazén a odporučí vám vhodné doplnkové príslušenstvo podľa plánovaného využitia tak, aby ste už v budúcnosti nemuseli nič dorábať, prípadne aby boli vykonané predprípravy na potenciálne príslušenstvo.


 

2. Pofesionálne dolaďte myšlienku a návrh bazéna

Pri našich projektoch vždy začíname celkovou koncepciou. Aby ste boli s bazénom dlhodobo spokojný, je dôležité myslieť na každý detail od samého začiatku. Bazénová ponuka je obrovská a preto je dôležité mať svojho bazénového špecialistu, ktorý Vás v problematike zorientuje a pomôže s výberom na základe Vašich požiadaviek.


 

3. Nepodceňte vizualizáciu a projekt bazéna

Pri náročnejších projektoch je dôležité aby ste si boli istý tým čo budete budovať. Nič nie je jednoduchšie ako to vidieť. Náš grafik pre Vás pripraví na základe konzultácie s bazénovým špecialistom vizualizáciu s náväznosťami na okolité objekty. Náš projektant sa následne postará o riešenie detailov a rozmiestnenie technológie a v každom detaile vyrieši náväznosti stavebnej časti tak, aby ste sa už v budúcnosti nemuseli k ničomu vracať.


 

4. Spravte si kvalitný bazén na mieru

Prečo sa nechať obmedzovať, keď je toľko možností? … najhoršie rozhodnutie začína slovami “to nám zatiaľ stačí”. Toto platí (snáď) v prípade dočasných nadzemných bazénov, ale v momente rozhodnutia o zabudovaní bazéna si treba uvedomiť že kompromisné riešenia Vás dobehnú. Keď už niečo budujete, tak to budujte poriadne a nič nepodceňte.


 

5. Rozhodnite sa či interiérový alebo exteriérový bazén

Z praxe totiž vyplíva, že investícia do vyslovene interiérového bazéna nemusí byť vždy šťastnou voľbou a jeho využitie nemusí zodpovedať Vašim predstavám. Je veľa možností ako dosiahnuť to čo očakávate, ale určite je potrebné túto problematiku konzultovať s bazénovým špecialistom, ktorý Vás uvedie do problematiky prevádzkovania a stavebných štandardov. Kvalitné a odborné poradenstvo je v tomto smere nutnosťou.


 

6. Rozhodnite sa koľko zo svojho voľného času chcete venovať bazénu

Pozrite sa na možnosti automatizácie úpravy vody v bazéne, jeho čistenia a obsluhy. Inteligentný bazén bez starostí už nie je utópiou a Váš bazén si už vie sám zavolať servis ak ho potrebuje a naviac umožní diaľkové riadenie a napojenie na inteligenciu domu. Ak máte času trošku viac, je k dispozícii množstvo nezávislých technológií na automatickú úpravu vody a čistenie bazéna v rôznych úrovniach prevedenia. Zabudnite na chlórové tabletky a ručný vysávač a kúpte sa v hygienicky nezávadnej vode bez starostí. Svoj čas venujte rodine, nie údržbe bazéna.


 

7. Myslite na to aby Vás bazén bavil

Ovlažiť sa v bazéne je samozrejmosť. Vodné hry tiež potešia. Príde ale moment keď si budete chcieť aj kvalitne zaplávať, prípadne by ste prijali aj masáž a masér nebude práve po ruke. Chromoterapia farebným osvetlením je nielen efektná, ale pre správny relax a vytvorenie atmosféry vyslovene vhodná. Pozrite sa na možnosti ktoré sa Vám núkajú.


 

8. Nerobte si bazén na okrasu

Využívajte ho čo najdlhšie. Nie je zdravší pohyb ako pohyb vo vode. Voľbou vhodného zakrytia hladiny a systému doohrevu ktorý Vás finančne nezaťaží spravíte krok správnym smerom. Od trojsezónnej odsuvnej plavárne, cez dizajnové prekrytie až po bezpečné lamelové prekrytie je možností bezpočet. Poraďte sa s bazénovým špecialistom a myslite na to aby ste bazén vedeli zabezpečiť a užívať v čo najväčšom rozsahu.


 

9. Myslite na bezpečnosť

Postarajte sa aby ste mali kľud. Je dôležité bazén zabezpečiť v čase Vašej neprítomnosti, ale taktiež netreba zabúdať na bezpečnosť pohybu. Predchádzajte nepríjemnostiam správnym výberom povrchu okolo bazéna, s dostatočnou protišmykovosťou a vhodným ukončením hrany. Ak bude Váš výber správny nikto o tom nebude vedieť. Ak sa ale nerozhodnete dobre, budú o tom vedieť všetci čo sa budú okolo bazéna pohybovať. Poraďte sa o možnostiach so špecialistom, má to význam.


 

10. Investujte do kvality

Prejdite si všetky možnosti. Tvrdenia poradcu so širokým portfóliom produktov bude mať asi väčšiu váhu ako tvrdenia predajcu s jedným produktom o ktorého kvalitách Vás bude zákonite presviedčať. Kvalita niektorých materiálov je nedostatočná, prípadne viete za svoje peniaze dostať viac a preto prosíme, nechcite od nás: plastové bazény, nafukovacie bazény, montované bazény s oceľovou stenou, francúzske skladačky. Naše dôvody Vám radi obhájime, robili sme, už nebudeme.


 

11. Rozhodnite sa kto sa postará o Váš bazén ak bude treba

Kvalitný záručný a pozáručný servis by mal byť samozrejmosťou. Vzhľadom na nárazovosť prác a sezónnosť by mal mať Váš dlhodobý partner dostatočné kapacity skúsených a zaškolených pracovníkov a funkčný program starostlivosti o klienta s odborne zdatným riadiacim pracovníkom servisného tímu.